sv

Twitter’da alışveriş dönemi başlıyor

06 Mart 2021 01:00
Twitter, alışveriş sistemine geçmeye hazırlanıyor. Söz konusu özellik şu anda geliştirme aşamasında.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlar hemen her zaman bir ürünü duyurmak için en harika yollardan biri oldu. Fakat alışveriş konusunda hep eksik kaldılar. Son yıllarda yapılan düzenlemeler, sosyal medya şirketlerinin de alışverişte ne kadar etkili olabileceğini net bir biçimde gösterdi. Bugün çok büyük markalar bile kendi websitelerinden yeni bir kitleye erişmek yerine doğrudan Instagram’daki kullanıcıları hedef alan reklam pazarlama modellerine yöneliyorlar.

Twitter’daki alışveriş sistemi kartları bu şekilde görünüyor

Facebook ve Instagram için standart halini alan ‘Mağaza’ düğmesi artık Twitter için de aktif hale geliyor. Yeni geliştirilen sistem aslında klasik olarak tweetatıp ürün satan bir profilden çok daha farklı bir deneyim sunuyor. Çünkü doğrudan Mağaza düğmesiyle birlikte yönlendirme yapıyor.

Mağaza düğmesiyle fark edildi

Twitter’ın e-ticaret deneyi ilk olarak sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından Twitter kartlarında büyük bir Mağaza düğmesi olmasıyla fark edildi. Kartta elbette ürün adı ve aynı zamanda fiyata dair detaylar da yazıyor. Bu da kullanıcıların dikkatini çeken bir şeyi satın almak için bir dizi işlemi uygulamak zorunda olmadan sadece birkaç tıklamayla satın alım yapmasını sağlıyor.

Yeni Şafak

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Twitter’da alışveriş dönemi başlıyor